خانه / واحد سیاسی / یادداشت / یادداشت فرناز اینانلو عضو واحد سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیر کبیر پیرامون سخنان رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید فطر

یادداشت فرناز اینانلو عضو واحد سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیر کبیر پیرامون سخنان رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید فطر

جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت ۴۰ سال، در مسیری قرار دارد که به فضل الهی، روز به روز درحال بهتر شدن است و برخلاف نقشه هایی که دشمنان اسلام و دشمنان انقلاب در این سال ها برای نابودی این حرکت مردمی کشیده بودند؛ شاهد پیشرفت های خوبی چه در زمینه های علمی و عملی و چه در زمینه های معنوی هستیم.

ملت ایران همواره نشان داده است که در هیچ شرایطی حاضر به عقب نشینی از آرمان های انقلاب نخواهد بود،راهپیمایی روز قدس ، روز وحدت مسلمانان، خود به خوبی نشانگر این موضوع است که چه آفتاب سوزان و چه زبان روزه و چه شب بیداری ها و((الغوث))گفتن های شبانه هیچ کدام مانع حضور پرشور مردم نمی شود و حتی استمرارش در این سال ها باعث جهانی شدن آن و بیدار شدن همه مسلمانان جهان گردیده است.

دشمنان ما باید بدانند که با گذشت این سال ها انقلاب ما پیر و فرسوده نشده است بلکه مردم هر روز بیدارتر، هشیار تر و پرانگیزه تر از قبل به مسیر خود ادامه می دهند و این آنها هستند که به اعتراف خودشان هرچقدر این دلارهای زبان بسته را در منطقه خرج می کنند کمتر چیزی دستشان را می گیرد؛ این آنها هستند که خسته شده اند،خسته از نقشه هایی که یکی پس از دیگری در مقابل چشمانشان شکست می خورد!!

با تمام این توصیف ها ملت ایران نباید فراموش کند که این مبارزه تا ظهور منجی عالم تمام نخواهد شد؛ جبهه حق و باطل همیشه وجود داشته و دشمنانمان همواره در حال توطئه و نقشه علیه ملت ایران اند. آنها از اقتدار و استقلال ایران می‌هراسند و بیشتر از آن از انتشار و الگو قرارگرفتنش در جهان خصوصا برای کشورهای مسلمان منطقه‌ والبته تاریخ نشان داده است که با مدد الهی و رهبری هوشمندانه و بیداری ملت ایران ،دشمنان همواره شکست خورده اند و در آینده نیز ان شاء الله شکست خواهند خورد.

مردم ما باید توطئه ها و نقشه ها را بشناسند. اکنون فشار اقتصادی حربه جدید دشمنان انقلاب است و امید دارند که با استفاده از این اهرم مردم را خسته و از ادامه راه ناامید بکنند؛در این راه در کنار دولت و همه مسئولین که باید تمام تلاش و توانشان را در جهتِ حفظ وحدت و شکست دادن این نقشه بکار گیرند مردم نیز نقش عمده و اساسی دارند؛ هرکس باید بیشترین توان خود را بکار گیرد. اقداماتی مانند جلوگیری از اسراف و زیاده روی ، حمایت از کالای با کیفیت ایرانی ،جلوگیری از خروج ارز کشور با حذف سفرهای خارجی زائد، استفاده از نقدینگی بالای کشور در جهت ایجاد تولید و اشتغال و … همه از وظایف ما در این برهه از زمان است.

مساله ی پراهمیت دیگر ، وحدت است. وحدت کلید واژه پیروزی ملت ایران در این دوران بوده است و امروز بیش از پیش اهمتیش در جامعه احساس می‌شود. باید در نظر داشته باشیم در قرن ۲۱ و در عصر تکنولوژی ، ما در دو جبهه حقیقی و مجازی با دشمن سروکار داریم، همانطور که در جامعه نباید اجازه اهانت به دیگران را به خود دهیم در فضای مجازی هم باید همین گونه رفتار کنیم، رفتار وحدت شکنانه از خود نشان ندهیم و در زمین دشمن بازی نکنیم. گاه شاهد آن هستیم که دشمن با حرف های فریبنده تبلیغاتی سعی در ایجاد جنگ روانی برای تضعیف روحیه مردم دارد و متاسفانه افرادی آگاهانه و برای جلب رضایت دشمن یا ناآگاهانه و دراثر نداشتن تحلیل درست و آگاهی این حرف ها را تکرار میکنند.

در آخر امید است که بتوانیم با حفظ روحیه انقلابی در تداوم این مسیر الهی بکوشیم و ان شاءالله همان گونه که امام خامنه ای فرمودند به فضل الهی و به لطف الهی آینده کشور بارها و بارها بهتر خواهد بود.

درباره‌ی siyasi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *